Układy płyt elewacyjnych

Układ regularny

Najczęściej stosowany i najbardziej lubiany przez architektów i inwestorów. Jego regularność wprowadza z góry nałożony ład co powoduje, że przyciąga uwagę i doskonale harmonizuje się z otoczeniem. W stosunku do układu nieregularnego jest korzystniejszy cenowo.

Układ nieregularny

Również i ten układ posiada swoich zwolenników, chociaż jego popularność jest zdecydowanie mniejsza od wspomnianego wyżej.
Zaletą układu jest możność zakrycia np.: skomplikowanego układu ścian lub częstego występowania otworów okiennych i wiążących się z tym trudnościami w harmonijnym ułożeniu cegieł.

Układ regularny-wielobarwny

Prezentowany układ płytek elewacyjnych to układ normalny, jednak z uwagi na rosnące zainteresowanie możliwościami mieszania poszczególnych kolorów, prezentujemy jeden przykład. Pozostałe przykłady do obejrzenia w zakładce: http://www.laf.pl/wzornik-i.html  oraz  http://www.laf.pl/wzornik-ii.html

Układ równoległy

Płytki elewacyjne w tym układzie znajdują swoich zagorzałych odbiorców, podobnie jak w przypadku innych opcji. Swoim jasnym i nad wyraz ostro rzucającym się rytmem płytek, układ równoległy oferuje prawdziwą niepowtarzalność i wyjątkowość.

W architekturze często stosowany w celu oddzielenia jednej kondygnacji od drugiej lub dla podkreślenia oddzielności.